Uroczystość Objawienia Pańskiego - Orszak Trzech Króli

2 orszak-150Być może mędrcy (magowie?), jak zapowiadał Izajasz, przybyli z Madianu, Efy bądź Saby. Być może, jak sugeruje jedna z dyscyplin teologicznych, Pan Bóg, by ogłosić światu cud przekraczający prawa natury, wykorzystał naturalne zjawisko. Tego nie wiemy. W dodatku do niczego nie jest nam potrzebne. Mamy natomiast pewność, że potrafi posłużyć się różnymi sposobami, by nawet będącym daleko, uznanym za obcych, objawić swoją miłość.

W spotkaniu mędrców ze Zbawicielem zachwyca nie tyle towarzysząca mu aura, co bezinteresowność Boga i człowieka. Przecież mędrcy nie przyszli do Betlejem dla jakichkolwiek korzyści. Przybyli „oddać Mu pokłon”. Tylko tyle.

Powstań! Świeć! Chwała Pańska rozbłysła nad tobą! Jej miarą nie jest gorejące nad Betlejem niebo. Jej miarą jest bezinteresowna miłość. Także dziś.

Przyjdź bezinteresownie. Wtedy zobaczysz…

Można kochać bezwarunkową miłością Pana, ponieważ Zmartwychwstały dzieli swe potężne życie z naszym delikatnym życiem: „Jego miłość nie ma granic i raz dana nigdy nie została wycofana. Była bezwarunkowa i pozostała wierna. Taka miłość nie jest łatwa, ponieważ często jesteśmy bardzo słabi. Jednak, abyśmy starali się kochać tak, jak Chrystus nas umiłował, On sam dzieli się z nami swoim własnym zmartwychwstałym życiem.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbył się II Orszak Trzech Króli. Wiele osób zaangażowało się, aby było pięknie, kolorowo i radośnie. Od dłuższego czasu się do tego wydarzenia przygotowywaliśmy. Wzięliśmy udział w konkursie ogólnopolskim, w którym zajęliśmy III miejsce i wygraliśmy śpiewniki, korony i słodycze, ustaliliśmy scenariusz przebiegu Orszaku i wyznaczyliśmy role osobom, które odpowiedziały na prośbę o udział w tym przedsięwzięciu. Wielu naszych parafian zaangażowało się po to, aby dziś właśnie tak wyglądał przemarsz. Jedni śpiewali, inni grali na instrumentach, jeszcze inni wcielili się w postacie biblijne. Byli również tacy, którzy ogarniali kwestie techniczne czyli nagłośnienie, filmowanie, fotografię, zabezpieczenie trasy, rekwizyty. Wszyscy byli bardzo potrzebni i w swojej roli niezastąpieni. W tym miejscu w imieniu księdza proboszcza wszystkim za wszystko dziękuję, Bez Was tak duże wydarzenie nie mogłoby zaistnieć w tak niedużej parafii jak nasza. Bóg Wam zapłać.

Przyjaciele parafii pw. św. Mikołaja w Goniembicach | Facebook