• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Niedziela Świętej Rodziny 2021

Katarzyna Stachowiak.

św rodz-1W dzisiejszą niedzielę nasze myśli biegną do Nazaretu, gdzie Jezus, Maryja i Józef dzielili los wielu współczesnych sobie rodzin. Tym, co stanowi dla nas przykład, jest miłość, która była w tej rodzinie na pierwszym miejscu. Kiedy patrzymy na Świętą Rodzinę, to przed oczyma stają nam rodziny, w których żyjemy. Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia uświadamiamy sobie jeszcze bardziej ich ważną rolę w naszym życiu.

Małżeństwo, które jest sakramentalnym „przymierzem, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia” (KKK 1601), stanowi fundament rodziny. Życie małżeńskie trzeba programować z Bogiem, a nie na własną rękę. Trzeba zapraszać Go do rodzinnego stołu, rodzinnych rozmów, decyzji, rodzinnej troski o każdego w domu. Z Nim trzeba pochylać się nad chorym, planować swój czas, niedzielę czy wypoczynek. Z Nim oglądać film, korzystać z Internetu, z Nim przyjmować gości. Z Nim przeżywać poczęcie i narodziny kolejnych dzieci i z Nim zamykać oczy tym, którzy udają się do domu Ojca. Jeżeli o tym się zapomina, jeśli nie dopuszcza się Boga do codziennego życia w rodzinie, to rodzina zawsze stanie się „duchową pustynią”.

 

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z udziałem dzieci gościliśmy Świętą Rodzinę - Państwo Emilia i Szymon wraz ze swoimi dziećmi zaprezentowali rodzinę z Nazaretu. W pięknych słowach zachęcili wszystkich do zwracania się ze swoimi sprawami do Maryi, Józefa i Pana Jezusa. Oni powinni być dla nas wzorem i podporą w trudnościach. To o modlitwie do Nich zawsze powinniśmy pamiętać. Zarówno dzieci, matki, ojcowie, babcie, dziadkowie jak i   osoby stanu wolnego powinny zawsze zapraszać Świętą Rodzinę do swojego życia.

Poza tym, podczas dzisiejszej Mszy Świętej o godzinie 11.00 gościliśmy Chór Rapsodia z Lipna, który swym śpiewem uświetnił liturgię i wprowadził nas w kolędowy nastrój. Serdecznie za to dziękujemy.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz