Nasze Święta - Boże Narodzenie 2021

past21-34Dziś jest dzień radości, trwania przy tym, co jest istotą naszej wiary: Syn został nam dany. Świętujemy w tak różnych okolicznościach – i, powiedzmy szczerze, nie wszystkie są sprzyjające, nie wszystkie zapewniają pokój serca, odpowiednią dozę wyciszenia. Dziś jest jednak czas na święto – bo ta radość jest zwiastowana właśnie nam, w naszym zwykłym życiu, w naszej zwykłej historii.

„Każdego dnia głoście Jego zbawienie” – wzywa psalm. Wracając do owych niesprzyjających okoliczności – to Boga nie pokona. Ogłaszanie Jego zbawienia, siły Jego miłości do tych, których sobie upodobał – polega także na wytrwaniu w wierze, w jej prostych znakach, rytuałach. I to nawet wtedy, kiedy czasy są jakie są. Właśnie wtedy tym bardziej.

Świętowanie w naszej parafii rozpoczęło się od spotkania na Mszy Świętej z tymi najmłodszymi o godz. 20.00. Dzieci przyszły przywitać Nowonarodzonego wraz z rodzicami, dziadkami. Było bardzo radośnie. Pastuszkowie asystowali proboszczowi przy wnoszeniu Dzieciątka Jesus, a wszystkie dzieci pokłoniły się Nowonarodzonemu. Niech ta Świąteczna atmosfera towarzyszy nam każdego dnia, bo Jezus codziennie rodzi się na ołtarzach całego świata.