4 Niedziela Adwentu - Bóg wie.

4 adw-11Mesjasz będzie pochodził z Betlejem. Tylko tyle i aż tyle. To proste stwierdzenie mówi coś o Bogu i o nas. Oto Boże zamiary nie są spisane na kolanie, zależne od przygodnych okoliczności, które my sami uznajemy za tak decydujące, tak w naszym życiu istotne. Trwałość Bożych planów, dalekosiężność Jego postanowień – to lek na naszą chwiejność, na niestałość i zmienność świata, na niepewność przyszłości. Może nie umiemy przewidzieć wszystkich skutków naszych wyborów. Ale Bóg to potrafi. Wybierajmy więc życie z Nim – to najlepsza gwarancja pomyślności. Nawet u kresu świata, u końca drogi.

Franciszek, Gaudete et exsultatae, 169

Proszę wszystkich chrześcijan, aby każdego dnia nie zaniedbywali szczerego rachunku sumienia, dokonywanego w dialogu z Panem, który nas miłuje. Ponadto, rozeznanie prowadzi nas do rozpoznania konkretnych sposobów, które Pan przygotowuje w Swoim tajemniczym planie miłości, abyśmy nie poprzestawali jedynie na dobrych intencjach.

W dniu dzisiejszym podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci Emilia  i Małgosia przedstawiły przygotowania do Wigilii, Dzieci od razu zauważyły w czym jest problem. Mama zabiegana, zagoniona, bo potrawy, bo porządki...a czy to takie ważne? Oczywiście ważne, ale nie najważniejsze, najważniejsza jest atmosfera, wspólne spędzenie czasu, wyciszenie się, odczytanie fragmentu Pisma Świętego, szczere życzenia. Pamiętajmy o tym w przedświątecznym zabieganiu. Bóg się rodzi, moc truchleje.