Odpust ku czci św. Mikołaja

odp21-44W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbywały się się uroczystości odpustowe. Sumie odpustowej przewodniczyli ksiądz  Paweł Morasz w asyście Tomasza i Wojciecha swoich rodzonych braci. Piękną homilię, którą wygłosił ksiądz Paweł zapamiętamy na długo. Opowiadała  o przykładach dążenia do świętości przez cztery przedstawiane postacie świętych i błogosławionych kościoła katolickiego. Każdy z nich w inny sposób dowiódł, że Jezus Chrystus jest jego Panem i Zbawicielem. Ich przykład uczy nas, że nie wszyscy jesteśmy święci, ale wszyscy do tej świętości jesteśmy powołani.

Podczas uroczystej Mszy Świętej liturgię uświetniła swoim śpiewem zarówno nasza parafialna schola "Miriam", jak również kwartet Capella Canta Brass ze Śremu. Dziękujemy również Panu organiście Dariuszowi Kahl z parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Lesznie, który zastąpił pana Jacka, nieobecnego z powodów zdrowotnych.

Po Mszy świętej ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za zaangażowanie w uświetnienie tego dnia, a szczególnie podziękował Paniom Katarzynie i Annie oraz panom Rafałowi i Jackowi, za to, że zawsze może na nich liczyć. Poza tym podziękowania przyjęli również kapłani przybyli na uroczystość, poczet sztandarowy Koła Pszczelarzy z Lipna, Pan Wójt Łukasz Litka, oraz przybyli parafianie i goście. Po Mszy Świętej pojawił się tradycyjnie Święty Mikołaj biskup, który obdarował dzieci słodyczami.