Powstań i świadcz! – Uroczystość Chrystusa Króla

21.11-13We Chrzcie zostaliśmy zanurzeni w śmierci Jezusa, by mieć udział w Jego zmartwychwstaniu – to jest wejście po dokonanym wyborze w królowanie Pana i Króla. Nie jako pachołkowie, ale jako słudzy pod Jego Sztandarem. Mamy stawać obok (nie z boku) Krzyża jak to uczyniła Matka Jezusa, Maria Magdalena i Jan Apostoł. Tam jest nasze miejsce. Naprzeciw (nie przeciw) Krzyża i przy Krzyżu.

To jest królowanie – nie dotyczy jakiegoś idealnego królestwa, a realnego, rzeczywistego, prawdziwego. Tu na ziemi się zaczynającego, a w niebie mającego swój koniec. Królem jest Pan Jezus. Za Nim chcemy iść. Jego naśladować.

Nie mamy się tylko przyglądać  Królowi i królowaniu Chrystusa. Odkrywając to dociera do każdego z nas fakt, że otrzymujemy także misję od Pana: będziesz mi świadkiem! Jeśli poświęcimy się tej misji to nasze życie się odmieni.

Powstań i świadcz o miłości i szacunku, które można wprowadzać w relacje międzyludzkie, w życie rodzinne, w dialog pomiędzy rodzicami i dziećmi, młodymi i starszymi.

Powstań i broń sprawiedliwości społecznej, prawdy i prawości, praw człowieka, prześladowanych, ubogich i kruchych, tych, którzy nie mają głosu w społeczeństwie, migrantów.

Powstań i świadcz o nowym spojrzeniu, które pozwala ci patrzeć na stworzenie oczami pełnymi zachwytu, pozwala ci rozpoznawać w planecie Ziemi nasz wspólny dom i daje ci odwagę bronienia ekologii integralnej.

Powstań i świadcz o tym, że przegrane życie może być odbudowane, że osoby, które już obumarły w duchu, mogą powrócić do życia, że osoby zniewolone mogą na powrót stać się wolnymi, że serca pogrążone w smutku mogą odzyskać radość.

Wstań i świadcz z radością, że Chrystus żyje! Nieś jego przesłanie miłości i zbawienia wśród twoich rówieśników, w szkole, na uczelni, w pracy, w świecie cyfrowym, wszędzie.

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z udziałem dzieci w bardzo wymowny sposób poczuliśmy, co to znaczy być z Chrystusem, nieść z nim Krzyż, być przy nim. Przypomnieliśmy sobie również podstawowe zasady panujące w Jego Królestwie: MIŁOŚĆ, RADOŚĆ, ZGODA, SPRAWIEDLIWOŚĆ, POKÓJ. Mam nadzieję, że zarówno dzieci jak i dorośli przypomnieli sobie,  czym jest Królestwo Jezusa Chrystusa, i od dziś jeszcze gorliwiej będą wprowadzali jego zasady w życiu codziennym.

Na zakończenie Mszy Świętej tradycyjnie zostało rozlosowane Ziarno i dzieci miały okazję rozwiązać zagadkę "Kto jest na zdjęciu?" Okazało się, że jest to sam ksiądz Proboszcz w czasach, gdy służył w wojsku. Jedna z dziewczynek nawet poprawnie odgadła, który żołnierz, to ksiądz Wojciech.