Odnowiona figura św. Józefa wróciła na swoje miejsce.

FIG. JOZ-5

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogurodzicy Maryi, Opiekunie rodzin, Twojej ojcowskiej opiece powierzył Bóg swojego Syna i Jego Niepokalaną Matkę. Z największą miłością wypełniałeś obowiązki troskliwego Ojca i Opiekuna Najświętszej Rodziny. Powierzam Ci moją rodzinę, nasze prace, radości i cierpienia. Powierzam Co moje dzieci (moich rodziców). Wprowadź Jezusa do naszego domu, pomóż przyjąć Go do naszych serc, uproś łaskę miłości, zgody i pokoju, aby nasza rodzina osiągnęła szczęście doczesne i wieczne. Amen.

W połowie tygodnia wróciła do naszego kościoła figura św. Józefa z Dzieciątkiem, która jakiś czas temu została zabrana do renowacji. Święty Józef został wiele lat temu, podczas malowania kościoła, pomalowany na jeden kolor i tak stał nad chrzcielnicą aż do zeszłego miesiąca. Po pielgrzymce do sanktuarium św, Józefa w Kaliszu zrodził się pomysł, aby również tą figurę odrestaurować. I tak też się stało. Dziś w pełnej krasie św. Józef wrócił do naszej świątyni, a kolory jakich nabrał cieszą nasze oczy. Módlmy się przez wstawiennictwo św. Józefa za nasze rodziny.