Montaż nowego Krzyża Misyjnego

n.krzyz-10W poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. został zamontowany, ufundowany przez rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy oraz indywidualnych ofiarodawców, Krzyż Misyjny. Stary Krzyż miał ponad 30 lat i był już bardzo zniszczony. Narodziła się więc myśl, aby go odnowić lub postawić nowy. Od pomysłu do realizacji minęło niespełna kilkanaście tygodni  i właśnie dziś stanął przepięknie wykonany przez stolarza z Lipna, z przymocowaną "pasyjką", która przyjechała aż spod Częstochowy, nowy Krzyż Misyjny. Jest on dziękczynieniem za łaski jakimi Pan Bóg obdarza wszystkich tych, którzy pracują na roli, w sadach, ogrodach, pasiekach oraz tych, którzy z pracy ich rąk korzystają. Uroczyste poświęcenie Krzyża nastąpi w niedzielę 15 sierpnia o godz. 11.00 podczas uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej za tegoroczne żniwa. Podczas tej Mszy Świętej przedstawiciele naszych wiosek przyniosą symboliczne wieńce żniwne, które zostaną złożone w kościele. Zachęcamy do udziału w tym historycznym wydarzeniu, bo mamy nadzieję, że  30 lat  lub więcej, ten krzyż będzie stał obok kościoła i przypominał, że należy Bogu dziękować za to, że nie chodzimy głodni.