Pielgrzymka autokarowa śladami św. Józefa

sw jozef-9

W sobotę 7 sierpnia ponad 40 osobowa grupa parafian i zaprzyjaźnionych gości wyruszyła wraz z księdzem proboszczem na pielgrzymkę śladami św. Józefa. W programie pielgrzymki znalazło się m.in.:

• Nawiedzenie Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, którego początki według tradycji sięgają 1670 roku. Wtedy bowiem został uzdrowiony za przyczyną Świętego Józefa mieszkaniec wsi Szulec, który jako wotum ufundował obraz Świętej Rodziny i umieścił go w Kaliskiej Kolegiacie w podarowanym przez siebie ołtarzu. Widzieliśmy również kaplicę Dachauczyków ufundowaną przez księży ocalonych z obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy zanosili modlitwy o ocalenie właśnie do Św. Józefa.
  • Zwiedzanie Kalisza, które uważane jest za jedno z najstarszych miast w Polsce. Spacer po kaliskim rynku /ratusz, Baszta Dorotka, katedra św. Mikołaja w Kaliszu, starówka/.
  • Przejazd do Gołuchowa. Zwiedzanie XVI wiecznego zamku w Gołuchowie, który jest jedną z ciekawszych atrakcji Wielkopolski i jednym z najpiękniejszych zamków w całej Polsce.
  • Spacer do zagrody pokazowej, w której mieszkają daniele, dziki, koniki polskie i żubry. To jedno z nielicznych miejsc na zachodzie Polski, gdzie można zobaczyć żubra.
  • Msza Święta w kościele św. Józefa w Środzie Wielkopolskiej, gdzie bardzo miło zostaliśmy przyjęci przez proboszcza ks. Pawła Pośpiesznego.

Cały wyjazd przebiegał w bardzo miłej, rozmodlonej i rozśpiewanej atmosferze. Na zakończenie ustaliliśmy, że czas wybrać miejsce kolejnej wycieczki, bo ta, bardzo nam się podobała i prosimy o więcej:) Dziękujemy księdzu proboszczowi  za organizację, a Panu kierowcy za bezpieczny przejazd.