Wystarczy uwierzyć?

uzdr-8On zaś rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź wolna od swej dolegliwości! Mk 5

Za Jezusem chodzili różni ludzie. Tacy, co szukali sensacji lub czekali na potyczkę, błąd Jezusa, pewno i tacy, co  uważali, że bycie z Cudotwórcą może im przynieść jakąś korzyść. Nie brakowało również tych, co  pragnęli być blisko Niego, wsłuchiwać się w Jego słowa, by nimi żyć. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje Jezusa w otoczeniu tłumów, a On czyni kolejne cuda. Wskazuje na to, że to wiara prowadzi do cudu. Pochwala kobietę, która wierzyła, że wystarczy dotknąć się Jego płaszcza, by być uzdrowioną i zachęca do takiej wiary Jaira. Jak reaguje tłum? Mimo bycia świadkiem wielu cudów, niektórzy nadal powątpiewali i wyśmiewali Go. Dziś nie różnimy się od tamtych ludzi. I ja stoję w tłumie ludzi ‘chodzących’ za Jezusem. Do której grupy należę? Czy tych obojętnych na Boga? Czy szukających taniej sensacji, albo wyśmiewających się z tych, co są bliżej Niego? Czy wierzę w cud? Czy podążam za Jezusem, który może wszystko?

Podczas dzisiejszej Mszy Świętej dla dzieci mogliśmy zobaczyć jak wyglądało uzdrowienie kobiety oraz wskrzeszenie córki Jaira. Takie scenki zawsze zapadają w pamięć lepiej niż samo czytane słowo.

Na zakończenie Mszy Świętej zostało rozlosowane ostatnie "Ziarno" tego roku szkolnego. Następna Msza z udziałem dzieci oraz "Ziarno" już 5 września, a teraz wypoczywajcie, nabierajcie sił i chodźcie na Mszę Świętą niedzielną tam, gdzie zaprowadzą Was wakacyjne podróże. Pan Bóg czeka i nie bierze od nas urlopu, więc i my nie róbmy sobie wakacji od Niego. Dziękujemy wszystkim dzieciom za tak liczny udział podczas Mszy Świętych dla dzieci i zapraszamy po wakacjach:)