• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

25 lecie kaplaństwa ksiedza Konrada Olejnika

Katarzyna Stachowiak.

W niedzielę 15 maja 2010 roku o godzinie 13.00 w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja w Goniembicach odbyła się niecodzienna uroczystość. Ksiądz Konrad Olejnik świętował jubileusz 25 lecia kapłaństwa. Właśnie 15 maja 1986 roku w katedrze poznańskiej z rąk Arcybiskupa ksiądz Konrad przyjął święcenia kapłańskie. Mszę prymicyjną odprawił w kościele Farnym w Lesznie, gdzie proboszczem był ksiądz Konrad Kaczmarek i to właśnie on podczas jubileuszu wygłosił bardzo przejmujące kazanie o drodze księdza Olejnika do kapłaństwa. Zanim ksiądz proboszcz świętowal jubileusz w naszej wspólnocie, już w środę 11 maja odbyły się pierwsze uroczystości w katedrze w Poznaniu. Tam spotkali się z Arcybiskupem wszyscy jubilaci wyświęcani w 1986 roku.

Msza jubileuszowa rozpoczęła się od wprowadzenia przez krzyż, sztandary, delegacje, kapłanów i ministrantów jubilata do kościoła. Później matka chrzestna księdza Konrada Olejnika, Pani Władysława Olejnik, odpaliła symboliczną świecę od Paschału. Na świecy tej wyryte były daty chrztu, święceń i jubileuszu. Pod koniec Mszy świętej delegacje złożyły życzenia i obdarowały księdza proboszcza upominkami i kwiatami. Od parafian ksiądz proboszcz otrzymał rower, którym jak zapewnił dojedzie w każde miejsce, dbając jednocześnie o dobrą kondycję. Nadmienię tylko że w delegacjach przyszli: dzieci z Przedszkola w Goniembicach, uczniowie  i nauczyciele ze szkoły w Goniembicach, ministranci, Wójt i przedstawiciele Rady Gminy, Radni i sołtysi parafii Goniembice, Przedstawiciele Rady Ekonomicznej, Duszpasterskiej, Parafialnego Zespołu "Caritas", Matki Różańcowe, strażacy z Goniembic, Przedstawiciele Klubu "Złota Jesień" z Wyciążkowa oraz parafianie z Ponieca. Po uroczystości rodzina i zaproszeni goście spędzili miło czas na poczęstunku w sali wiejskiej w Wyciążkowie. W poniedziałek wszystkie delegacje, pracownicy szkoły oraz ministranci spotkali się z księdzem proboszczem na sali w Wyciążkowie, gdzie wspólnie świętowano ten wspaniały jubileusz przy symbilicznym ciastku i kawie.

Uroczystość była bardzo przejmująca i na pewno na długo zapadnie w naszych sercach.
Pełna fotorelacja z uroczystości dostępna będzie po otrzymaniu zdjęć od fotografa. Nie omieszkamy jej zamieścić aby podzielić się naszą radością z tymi, którzy nie mieli szczęścia w niej uczestniczyć.

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz