• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

IX Parafiada

Katarzyna Stachowiak.

PAR.13-6W niedzielę 7 lipca 2013 roku na boisku w Goniembicach zrobiło się bardzo kolorowo. Przyjechali strażacy-seniorzy z całej gminy Lipno, aby wziąć udział w XV  Turnieju Oldbojów OSP Gminy Lipno oraz w IX Parafiadzie parafii Goniembice. Mogliśmy oglądać szereg konkurencji, w których rywalizowali Oldboje, posłuchać jak śpiewają uczestnicy gminnego konkursu piosenki "Śpiewajmy" oraz śledzić zmagania wsi parafii Goniembice o puchar proboszcza Konrada Olejnika. Poza tym przybyli goście wzięli udział w loterii charytatywnej i wspomogli akcję "Tornister pełen uśmiechów". Wszyscy zebrani mogli posilić się pysznymi wypiekami, kawą, kiełbaską i kaszanką z grilla oraz wieloma innymi smakołykami. Na zakończenie świetnie bawiliśmy się na zabawie tanecznej,  podczas której przygrywał niezastąpiony Szymon Michalewicz. Mimo, iż brak prądu przerwał zabawę, to Parafiadę można uznać za udaną.
W tym miejscu chcę w imieniu swoim i księdza proboszcza podziękować wszystkim, dzięki którym ta wspaniała zabawa doszła do skutku. Znalazło się wielu ludzi dobrego serca, którzy wsparli nas finansowo i rzeczowo, poczynając od sołectw wszystkich wsi naszej parafii, poprzez radnych, sponsorów, Klub "Złota Jesień" z Wyciążkowa, Matki Różańcowe, "Caritas", młodzież i dzieci.  Szczególnie dziękuję, za wsparcie akcji "Tornister pełen uśmiechów", zarówno osobom prywatnym, jak i strażakom z różnych jednostek OSP. Dzięki waszej hojności będziemy mogli zapełnić ponad 20 plecaków i rozdać je dzieciom z rodzin potrzebujących. Po komisyjnym przeliczeniu zebranych funduszy okazało się że zebraliśmy ponad 2 000 zł, duży karton przyborów szkolnych oraz 82 zł do skarbonki na zakup kolejnych przyborów.Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać i do zobaczenia w przyszłym roku na X Parafiadzie:)

 

 

 

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Wojciech Morasz

Goniembice 33
64-111 Lipno

tel.: (65) 534-01-02
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

nr konta bankowego:
Poznański Bank Spółdzielczy
10 9043 1083 2029 0034 9558 0001

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz