• slide1
  • slide2
  • slide3
  • Kaplica pw. Podwyższenia Krzyża w Klonówcu

Wycieczka "Caritas" do kopalni soli w Kłodawie i parku Mikroskala w Koninie

Katarzyna Stachowiak.

klod.-47W czwartek 1 sierpnia ponad 50 osobowa grupa osób z naszej parafii odwiedziła Kopalnię soli w Kłodawie oraz Park Makiet Mikroskala w Koninie. 

Program zwiedzania kopalni obejmował prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. 

Po obiedzie w Domu Górnika w Kłodawie przejechaliśmy do Konina, gdzie na odwiedzających Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie czekało ponad 50 różnych makiet i dioram o charakterze edukacyjnym i rozrywkowym. Wyjątkowość parku tkwi przede wszystkim w tym, że przedstawiane są wydarzenia, a nie tylko budowle. Niektóre makiety są interaktywne, które uruchamia zwiedzający. Jego oryginalność to również zaskakująca tematyka makiet – pod tym względem jest to jedyny taki park w Polsce oraz Europie. Makiety przedstawiają sceny z popularnych filmów, obrazy z historii Polski i świata. Wystawa wsparta jest licznymi opisami i prezentacjami multimedialnymi, co pozwala na poznanie wielu ciekawych faktów. Podczas zwiedzania niektórzy uczestnicy naszej wycieczki obejrzeli seans w kinie 6D oraz odbyli podróż w kapsule czasu.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy na krótkie odwiedziny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Świętą Górę, gdzie podziękowaliśmy za szczęśliwą podróż. Bardzo dziękuję wszystkim za udział i zapraszam za rok:)

 

Losowe zdjęcia z galerii

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Św. Mikołaja
Ks. Prob. Konrad Olejnik

Goniembice 33
64-111 Lipno

(65) 534-01-02

Administracja

Administrację witryną zapewnia:

Szymon Michalewicz