Parafiada 2019 za nami.

parafiada19-1277 lipca na boisku wiejskim w Goniembicach odbyła się doroczna Parafiada. W tym roku wspieraliśmy Zuzię z Klonówca. Odpowiadając na prośbę jej rodziców postanowiliśmy pomóc im w zakupie specjalistycznego fotelika samochodowego.

Gdy rozpropagowaliśmy ideę jaka nam w tym roku przyświeca zaczęli odzywać się do nas ludzie dobrego serca. Wiele osób prywatnych oraz firm zaproponowało swoje wsparcie rzeczowe oraz finansowe. Dzięki nim mogliśmy uzbierać imponująca kwotę 7.700 zł. Za uzbierane fundusze zakupimy fotelik, który w najbliższym czasie zostanie przekazany rodzicom Zuzi.

Na tą kwotę złożyły się: loteria fantowa, darowizny przekazane przez strażaków i indywidualnych darczyńców oraz pieniądze uzbierane z przejażdżek samochodami terenowymi z grupą Raptor 4x4, turnieju w lotki, czesania kolorowych warkoczyków i robienia tatuaży, sprzedaży kiełbasek, grochówki, hot-dogoów oraz ciasta i kawy.  Poza tym jedna  z leszczyńskich firm wpłaciła 700 zł bezpośrednio na konto fundacji zajmującej się wsparciem dla Zuzi.

Wspaniałymi atrakcjami dla zgromadzonych w tej nieco chłodny dzień były występy artystyczne: grupy "Razem" z DPS Chumiętki, mażoretek z Lipna, zespołu Blue Sky działającego przy GOK Lipno, młodych wokalistów oraz gwiazdy disco polo Summer.

Głównymi nagrodami w loterii fantowej były dwa rowery oraz tablet ufundowane przez sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Myślę, że wczorajsze popołudnie pokazało, że wokół nas jest wielu ludzi o dobrych i wrażliwych sercach i oby tak było jak najdłużej.

W imieniu księdza proboszcza oraz organizatorów chcę podziękować wszystkim za zaangażowanie w trud przygotowania Parafiady oraz wszelakie wsparcie.