"Promieniowanie Ojcostwa". XVIII Dzień Papieski

dz.pap18-33"Promieniowanie ojcostwa” – to hasło obchodzonego w niedzielę 14.10.2018 w Polsce XVIII Dnia Papieskiego.

W kościołach oraz podczas wydarzeń kulturalnych przypominane jest przesłanie papieża Polaka.

– Gdy stał się biskupem, jego ojcostwo duchowe promieniowało na kapłanów. Traktował ich po synowsku, z wielkim oddaniem. Szczególnie swoje ojcostwo realizował podczas pielgrzymek, gdy poznawał kościoły lokalne, gromadził wokół siebie ludzi, oni rozpoznawali w nim ojca w ich przeżywaniu wiary, był dla nich autorytetem moralnym i duchowym.

W ramach XVIII Dnia Papieskiego odbywa się też zbiórka na program stypendialny dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin, który prowadzi Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, rozprowadzane są także "papieskie kremówki" . W naszej parafii również rozprowadzano kremówki,  z ktorych dochod zostanie przekazany do "Caritas", a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Goniembicach zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony temu wielkiemu Polakowi.