III Zjazd Szkolnych Kół "Caritas" w Licheniu

W dniach 16 i 17 kwietnia 14 uczniów z naszej parafii , którzy należą do Szkolnego Koła "Caritas" uczestniczyło w III Zjeździe Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej. Dzieci (około 1000 osób)  uczestniczyły w modlitwach, warsztatach, koncercie zespołu "Testimonium" oraz Drodze Krzyżowej ze świecami wokół bazyliki w Licheniu. Poza tym był czas na zwiedzanie Lichenia oraz śpiew i spotkania w gronie rówieśników. W niedzielę palmową przybył ksiądz Arcybiskup, który wraz z nami przeżywał uroczystą Mszę świętą i modlił się w intencji członków SKC. Myślę, że takie doświadczenie pomoże naszym dzieciom rozwinąć w sobie potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi poprzez działalność na terenie naszej parafii.