Parafiada 2016

par.16-4W niedzielę 3 lipca odbyła się na boisku w Goniembicach kolejna już Parafiada połączona ze Strażackimi Zawodami Oldbojów Gminy Lipno.

Od 14.00 świetnie bawili się strażacy 40+ a od 16.00 uczestnicy Parafiady. Były występy Mażoretek "Bryza' Osieczna i "Bryza" Kąkolewo, śpiewali uczestnicy Przeglądu Pieśni Maryjnej Górka Duchowna 2016, którzy reprezentowali naszą szkołę oraz Gimnazjum, bawiliśmy się na "Mini Turnieju o Puchar Proboszcza" oraz rozlosowaliśmy loterię fantową.

Poza tym można było korzystać z bogato zaopatrzonych stoisk gastronomicznych.

W tym miejscu chcę serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie imprezy, a przede wszystkim; Panu Andrzejowi Michalskiemu, który przez trzy kolejne dni czuwał nad tym , aby na boisku wiejskim w Goniembicach pojawiło się wszystko, co do przeprowadzenia imprezy jest potrzebne /ławki, stoły, parasole, scena, grill, sprzęt nagłaśniający/, a po niej odjechało tam, skąd zostało przywiezione. Dziękuję również sołtysom, Paniom z PZ "Caritas", Matkom Różańcowym, członkom rady duszpasterskiej i ekonomicznej oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody na loterię fantową.

Dochód z loterii zostanie przeznaczony na opłacenie autokaru, który zawiezie dzieci i młodzież na wycieczkę do Parku Nauki i Rozrywki.