Prace remontowe przy kaplicy w Klonówcu

klonówiec-6W Klonówcu na skraju lasu znajduje się kaplica pw. Podwyższenia Krzyża, stanowiąca filię kościoła parafialnego w Goniembicach. Obok kaplicy znajdują się groby Cioromskich. W kaplicy jest ołtarz soborowy i są dwa ołtarze boczne drewniane. Są tez cztery obrazy okrągłe wmurowane i dwie figury gipsowe. Kaplica pochodzi z fundacji Cioromskich w 1925 r. - taki zapis widnieje w książce poświęconej historii parafii Goniembice.

Kaplica jest naszym wspólnym dobrem, dlatego też systematycznie odbywają się w niej i wokół niej prace remontowo-porządkowe. W ubiegłym tygodniu, bardzo duża grupa parafian z Klonówca pracowało przy położeniu kostki brukowej na zniszczonym chodniku prowadzącym z drogi do kaplicy. W pracach udział wzięli Panowie Stefan Błaszkowski, Michał Błaszkowski, Jacek Prałat, Piotr Prałat, Łukasz Prałat, Sławomir Radoń, Marcin Radoń, Marceli Michalewicz, Piotr Kowalski, Ryszard Wawrzyniak, Stanisław Piesyk, Artur Piesyk, Zenon Marcinkowski, Wiesław Kleniuk, Robert Kleniuk, Wacław Łuszczak i Jarosław Stachowski. Efekty pracy można zobaczyć na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Wszystkim za prace i zaangażowanie serdeczne Bóg Zapłać.