Całodzienna Adoracja i Dzień Chorego 2014

dz.ch.14-8 Eucharystia, pojęta jako zbawcza obecność Jezusa we wspólnocie wiernych i jako jej pokarm duchowy, jest czymś najcenniejszym, co Kościół posiada na drogach historii. Adoracja Najświętszego Sakramentu staje się niewyczerpanym źródłem świętości.

Ojciec Święty Benedykt XVI naucza: „Eucharystia znajduje się u źródła wszelkich form świętości i każdy z nas jest wezwany do pełni życia w Duchu Świętym. Iluż to świętych uczyniło autentycznym swoje życie dzięki pobożności eucharystycznej! (…). Świętość zawsze miała swoje centrum w sakramencie Eucharystii. Dlatego jest rzeczą konieczną, by w Kościele naprawdę wierzono w tę najświętszą tajemnicę, by ją pobożnie sprawowano i by była ona przeżywana intensywnie. (…). Celebracja i adoracja Eucharystii pozwala przybliżyć się do miłości Boga i przylgnąć do niej osobiście, aż do zjednoczenia z umiłowanym Panem. (…)"

Ojciec Święty przytacza wypowiedź św. Augustyna: „Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; (…) grzeszylibyśmy, gdybyśmy Go nie adorowali”.

W naszej parafii każdego roku 2 lipca odbywa się całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Co godzinę inna wspólnota modli się o łaski przed wystawionym w monstrancji Ciałem Pana Jezusa.

Na zakończenie Adoracji odbyła się Msza Święta dla chorych i starszych, podczas której został udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Naszym parafialnym zwyczajem, ksiądz proboszcz zaprosił wszystkich chorych i starszych na ciastko i kawę do parafialnego ogrodu, gdzie wszyscy zebrani mogli ze sobą spokojnie porozmawiać.