Boże Ciało 2014

boże14-10Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Kościół obchodzi w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobną uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwaną potocznie Bożym Ciałem), aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

Również w naszej parafii w czwartek 19 czerwca dziękowaliśmy Panu Jezusowi za dar Eucharystii. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 10.00 udaliśmy się z procesją w kierunku Koronowa. Mieszkańcy Klonówca, Żakowa, Gronówka i Wyciążkowa przygotowali tradycyjnie ołtarze, a mieszkańcy Goniembic przygotowali i udekorowali trasę procesji. W procesji udział wzięły dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej, dziewczynki sypały kwiatki, a młodzież i dorośli nieśli obrazy, figury i sztandary. Wszystko to po to, aby podziękować za dar Eucharystii i otwarcie dać wyraz swojej wiary. W imieniu księdza proboszcza dziękuję wszystkim za zaangażowanie, Bóg zapłać.