Biały Tydzień już za nami.

b.t.14-8Od poniedziałku 2 czerwca do soboty 7 czerwca trwał w naszej parafii tzw. "biały tydzień". Dzieci, które w niedzielę 1 czerwca przyjęły I Komunię Świętą przez cały tydzień spotykały się na Mszach Świętych, aby trwać przy Chrystusie. Każdego dnia, specjalnie dla niech i ich rodzin ksiądz proboszcz wygłaszał tematyczne kazanie, które zwracało uwagę na różne aspekty naszej wiary. We wtorek dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki, w których przez cały rok zapisywały etapy swego przygotowania do I Komunii Świętej i gdzie uzyskały wpis na ostatniej stronie, czyli o przyjęciu Sakramentu Eucharystii po raz pierwszy. W środę przyniosły do poświęcenia Pisma Święte, które otrzymały od rodziców chrzestnych, a w czwartek otrzymały książeczki do zapisywania I piątków miesiąca. W piątek natomiast cała grupa dzieci wraz ze swymi najbliższymi pojechała na dziękczynną pielgrzymkę do Lichenia. Myślę, że mimo iż zakończył się "biały tydzień", to dzieci nadal z wielką gorliwością będą brały udział w życiu sakramentalnym i nadal będą rozwijały swoją wiarę uczestnicząc w katechezie.