Rekolekcje 2014

rek14-1Od środy popielcowej 5 marca do piątku 7 marca w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ojciec Konstanty z Osiecznej a pomagał mu brat Wojciech.  Rano o godz. 8.30 swoją naukę mieli uczniowie Szkoły Podstawowej z Goniembic, którzy później dalszy ciąg rekolekcji, czyli zajęcia warsztatowe mieli w szkole.

O godzinie 10.00 miała miejsce pierwsza Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych, a o 18.00 spotykali się ci, którzy od rana nie mogli w naukach uczestniczyć. Mieszkańcy Klonówca mogli spotkać się z Ojcem rekolekcjonistą w kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża.

Na zakończenie rekolekcji odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Goniembic, w której swój udział w sposób szczególny zaznaczyli kandydaci do bierzmowania. W tym miejscu chcę w imieniu księdza proboszcza bardzo podziękować mieszkańcom Goniembic za udekorowanie zniczami całej trasy Drogi Krzyżowej, a młodzieży za ogromne zaangażowanie.

Akcentem kończącym cykl rekolekcji były również modlitwy Parafialnego Zespołu "Caritas", który w sobotę o godzinie 15.00 spotkał się w kościele, aby wraz z innymi członkami PZ "Caritas" naszej Archidiecezji odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.