Boże Narodzenie 2013

b.n.13-10"Narodziny Jezusa uobecniają tajemnicę Wcielenia, dokonanego już w łonie Dziewicy w chwili Zwiastowania. Rodzi się bowiem Dziecię, które Ona - jako uległe i odpowiedzialne narzędzie Bożych zamiarów - poczęła z Ducha Świętego. Poprzez przyjęte w łonie Maryi człowieczeństwo, odwieczny Syn Boży zaczyna żyć jako dziecko i wzrastać «w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi» (Łk 2, 52). Objawia się jako prawdziwy człowiek." /Jan Paweł II, Wcielenie - wkroczenie wieczności w czas/

W tym roku Boże Narodzenie przypada w roku liturgicznym obchodzonym pod hasłem "Wierzę w Syna Bożego". Właśnie ta wiara pozwala nam patrzeć na małego Jezusa Chrystusa, jako na wcielonego Syna Bożego. Przez cały rok będziemy tę wiarę pogłębiali i zgłębiali jej tajemnice.

Aby uroczyście, jak co roku przeżyć Boże Narodzenie mieszkańcy naszej parafii przygotowali zarówno nasz kościół parafialny, jak i kaplicę w Klonówcu na tą wielką uroczystość. W kościele w Goniembicach wspólnota parafialna z Gronówka przygotowała choinki oraz świąteczne dekoracje, a w kaplicy Podwyższenia Krzyża w Klonówcu uczynili to mieszkańcy Klonówca.

O godzinie 22 odbyła się uroczysta pasterka w Klonówcu, którą uświetnił swym śpiewem Pan Jacek Prałat, a o północy w kościele w Goniembicach przeżywaliśmy pamiątkę Narodzenia Pańskiego, podczas której kolędy grała   Pani Marzena Stępień. W drugi dzień świąt dzieci z naszej  parafii zebrały się po Mszy Św. o godz. 11, aby oddać cześć Nowonarodzonemu i wraz z katechetką, Panią Katarzyną Stachowiak śpiewały kolędy. Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszych świątyń do głębokiego przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia Pana Jezusa serdecznie, w imieniu księdza proboszcza dziękuję.